ראשי / חדשות נדל"ן / כמה קונים דירה לפני שמכרו?

כמה קונים דירה לפני שמכרו?

 אחרי ששיעור רוכשי ה"דירות בהמתנה" – דירה שבעליה קנה דירה בטרם הספיק למכור אותה – הגיע לשיא בסוף שנת 40%) 2011 מסך העסקאות,( בינוארמארס חלה ירידה קלה במספרם. כך מדווח האוצר.

  חוקי המס מאפשרים למשפרי דיור שהות של שנתיים בין קניית הדירה החדשה ומכירת ה"קודמת," מבלי שיידרשו לשלם מס רכישה כמי שמחזיקים ב"דירה נוספת." עלייה בשיעור הדירות בהמתנה מלמדת על ביטחון של משפרי הדיור שיצליחו למכור את דירתם הנוכחית, נוכח רמת פעילות גבוהה בענף, או, בעת קיפאון בשוק, על קושי למכור את הדירה הקודמת. מלאי הדירות בהמתנה כשיעור מסך העסקאות בשוק הגיע לרמתו הגבוהה ביותר ב.2010- בסוף 2010 מספרן היה כ24- אלף דירות 23% – מסך העסקאות שבוצעו באותה שנה. לשם השוואה, בתחילת העשור הקודם, תפס פרמטר זה כ6%- בלבד.

 דווקא אזור תל-אביב רושם ירידה מתמשכת בשיעור רוכשי הדירות בהמתנה. ייתכן והרמות הגבוהות של מחירי הדירות בו "מאלצות" את משפרי הדיור להבטיח את מכירת דירתם טרם רכישת דירה חדשה. לדברי עידן אלקבץ, בעלי חברת עתיד משכנתאות, משפרי דיור נדרשים לממן שני נכסים, עם שתי משכנתאות, או משכנתה אחת גדולה מאוד. לדבריו, ביכולתם להמיר את המשכנתה בהלוואת גישור, שבה מוחזרת הריבית בלבד בשנתיים הראשונות.

ראה גם

צילום: fotolia

לוחמה בשטח בנוי

מה שהתחיל בהכרזה שנויה במחלוקת על חוק המע"מ, המשיך לתוך מלחמה והעמיק עוד יותר את ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>