ראשי / חדשות נדל"ן / מיתון בשוק הנדל"ן? רשת שיווק נדל"ן חדשה משיקה את עצמה

מיתון בשוק הנדל"ן? רשת שיווק נדל"ן חדשה משיקה את עצמה

"ניו אייג'"  – רשת שיווק נדל"ן פרטי ומסחרי משיקה את עצמה הבוקר בישראל. על רקע חולשת השוק מכריז מייסד הרשת יוסי צורי: "לא יתכן שרק 23 אחוזים מעסקאות הנדל"ן מתבצעות בארץ ע"י סוכנים מקצוענים. אנו נשאף להשוות את המספרים לאמריקאים, שם 70 אחוז מהעסקאות מתבצעות ע"י מלווה מקצועי"

 רשת נדל"ן חדשה מצטרפת היום לתחרות על השוק המקומי. "ניו אייג'" בייסודו של יוסי צורי (68) מכריזה על שיטת עבודה ותגמול שונה מהקיים. צורי הוא מנהל ומייסד הרשת ובעל ניסיון עצום בתחום. צורי הקים ועומד בראש מכללת "תמורה" הפועלת בתחום הנדל"ן והכשרת המנהלים בתוך ביה"ס להנדסאים באונ' ת"א. צורי הקים בעברו עשרות עסקים ומערכי מכירה וטלמרקטינג עבור חברות בענפי השיווק והנדל"ן ופועל בתחום 30 שנה. היזם המשקיע הוא בכיר באחת הרשתות השיווק ושומר על פרטיות כרגע. השניים שותפים בשיווק נדל"ן פרטי ומסחרי בחברה אחרת. צורי: "תכנית העבודה היא להקים 50 סניפים תוך חמש שנים. לכל זכיין תהיה בלעדיות בעיר שלו. עד סוף השנה נגייס 15 זכיינים ראשונים כשמהלך הגיוס מתחיל בשבוע הראשון של מאי. זכיין ישלם כ-200 אלף ₪ עד 250 אלף ₪ עבור זיכיון, הקמת הסניף (כולל ריהוט) והכשרה. עד סוף 2013 נעמיד 25 זכיינים. חברת "תמורה שווק פרוייקטים ונדל"ן תכין את הסוכנים והזכיינים למהלך ותדאג לספק פרוייקטים שישווקו. זו אחריות שלנו לגייס וגם לספק עבודה".

על תופעות קשות בענף: "חייבים להפסיק את תופעת הפעלת סוכנים ללא רישיון תחת רישיון של סוכן אחר. השקענו כרבע מיליון ₪ בהקמת המיזם שיפעל לפי קודים מוסריים אחרים. קיימנו סקר נרחב בן שנה ולמדנו שבארה"ב נסגרות שבעים אחוזים מהעסקאות באמצעות סוכנים מורשים. בארץ עלו המספרים ל-23 אחוזים, אולם זה עדיין רחוק מאוד מהמצב הרצוי, נפעל כדי לצמצם פערים. אם הפער יקטן – אולי אסון "חפציבה" הבא יימנע! רשם המתווכים מקפיד על מבחנים שהרימו את רמת הסוכנים וזו תופעה מבורכת. עם זאת, פונים אלינו סוכני משנה שסגרו עסקאות תחת רישיון של סוכן אחר ואינם מקבלים תגמול בגלל שלפתע הודיעו להם ששלוש עסקאות ראשונות נחשבות להם כסטאז'…אלה לא יכולים לתבוע כי אינם מורשים והם מנוצלים. בנוסף, סוכנים מקצוענים לא נשארים בסוכנויות זמן ממושך בשל חלוקת העמלות הבלתי הוגנת שמגיעה במקרה הכי טוב לפיפטי-פיפטי בין זכיין לסוכן. אצלנו הסוכן ירוויח 70 אחוזי עמלה וירצה להישאר ולפעול תחת הזכיין. לזכיין תהיה לפיכך סיבה להשקיע ברמתו המקצועית של הסוכן, מה שלא קורה היום, כי הטובים ממילא מתנדפים מהר. היום – חלק מהסוכנים עסוקים במתן משמרות מענה טלפוני בסניפים, הכנת קפה, מימון חלקי של העמדה במשרד, במקום להתמקצע ולהשתכלל ולעסוק בייעוץ והכוונה מקצועית ללקוח".

ראה גם

צילום: fotolia

לוחמה בשטח בנוי

מה שהתחיל בהכרזה שנויה במחלוקת על חוק המע"מ, המשיך לתוך מלחמה והעמיק עוד יותר את ...

2 תגובות

  1. מכיר את מר צורי, מדובר במקצוען הבכיר בישראל בתחום הייעוץ העסקי והמכירות
    איזה כיף לקרוא על יזמות חדשה שלו
    נשמע מבטיח, אמליץ ללקוחותיי להתעניין בנושא זכיינות

  2. היי, אחלה פוסט, תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>